sport-obrazek

Aktywność dobra dla całej rodziny. W jaki sposób aktywnie spędzać wspólnie czas?

Nadchodzi cieplejsza pogoda. Aura za oknem będzie już z dnia na dzień w większym stopniu sprzyjać temu, żeby być aktywnym jak i spędzać dużo czasu poza domem. W jaki sposób zaktywizować dzieciaki do tego, by miały ochotę trochę więcej przebywać na świeżym powietrzu?

rower-obrazek
Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Z pewnością rodzice mogą być tu przykładem, z które czerpie takie dziecko. To, jakie osobiście mamy podejście do tej kwestii, mobilizuje dzieci lub wręcz przeciwnie, zniechęca. Dlatego dorośli powinni wraz z dzieciakami wymyślić różne ciekawe rodzaje aktywności oraz wspólnie spędzać czas na łonie natury. Ostatnio dość popularne stały się hulajnogi. Trzeba wiedzieć, iż jest to również doskonała aktywność dla dużych osób. W sportowych sklepach znajdziemy sprzęt, który wytrzyma bez problemu wagę osoby dorosłej. Dla małych dzieciaków doskonała okaże się hulajnoga http://scootive.pl/ trójkołowa. Będzie z pewnością łatwiej utrzymać na niej równowagę. Zawsze też rodzic może wybrać innego typu sprzęt, jak chociażby rolki, na jakich będzie mógł towarzyszyć własnemu dziecku. Starsze dzieci na pewno zainteresuje hulajnoga wyczynowa, która pozwala na wykonywanie różnych trików. Dziecko może jej normalnie używać w skate parku, gdzie ćwiczyć można skoki, pokonywanie przeszkód albo też jeżdżenie po różnych rampach.

Wspomniana hulajnoga wyczynowa poza kaskiem, wymaga zastosowania różnego rodzaju ochraniaczy. Zabezpieczą one dziecko przed ewentualnymi otarciami i ranami, powstałymi na skutek niebezpiecznych trików. Na dłonie przydadzą się rękawice rowerowe, jakie ochronią ręce w czasie upadku. W takim wypadku nauka przebiegnie bardziej bezpiecznie oraz bezboleśnie.

Wspomniane wyżej rolki to też rozrywka dla wszystkich członków rodziny. Zarówno dla młodszych jak również dla starszych. Jeśli tylko posiadamy blisko mieszkania ścieżkę z dobrą nawierzchnię, wygodną dla małych kółek w rolkach, to można z powodzeniem wybrać się na przyjemną przejażdżkę. Małym dzieciakom na pewno będzie łatwiej na samym początku poruszać się na wrotkach, jakie są stabilniejsze. Dlatego nawet małe dzieci mogą z sukcesem próbować własnych sił w tego typu sporcie, aby potem przerzucić się na rolki. Tak samo jak hulajnoga trójkołowa jest z początku łatwiejsza do opanowania, podobnie jest właśnie z wrotkami. Jak widać nawet całkiem małe dzieci można już od najmłodszych lat przekonywać do aktywności. To na pewno zaprocentuje na przyszłość, w dorosłym życiu.