Siła

Czym jest AED i z jakiego powodu wszyscy powinniśmy potrafić go wykorzystywać?

Defibrylatory AED to urządzenia, które mogą ratować ludzkie życie przez przywrócenie akcji serca. Warte są one parę tysięcy złotych i są powszechnie udostępnione w dużej ilości miejsc użyteczności publicznej.
Użycie takich sprzętów opiera się na przeprowadzaniu dyktowanych przez AED czynności, polegających {m.in.|np.

Defibrylatory AED to urządzenia, które mogłyby ratować ludzkie życie poprzez przywrócenie akcji mięśnia sercowego. Warte są one parę tysięcy złotych oraz są ogólnie udostępnione w dużej ilości miejsc użyteczności publicznej.
Użytkowanie takich urządzeń opiera się na wykonywaniu dyktowanych przez AED czynności, polegających m.in. na umiejętnym masowania klatki piersiowej. Jednak najskuteczniejszym pomysłem jest bezpośrednie zapoznanie się z takim AED i przeprowadzenie kilku ćwiczeń. Do tego celu służą defibrylatory treningowe i zawierają one elektrody szkoleniowe. Do uzyskania kontaktu między elektrodami, obligatoryjny jest specjalny adapter. Prowadzi to do następnego kroku podczas wykonywania reanimacji. Niektóre defibrylatory szkoleniowe posiadają ponadto pilot zdalnego sterowania, który umożliwia w większym stopniu realistyczny trening bez konieczności używania osobnego adaptera. Następną korzyścią jest swoboda w używaniu fantomów. Dotąd konieczne było używanie tych z wewnętrznym adapterem.
Siła
W takim defibrylatorze szkoleniowym jest możliwa m.in. symulacja niezamierzonego oderwania elektrody przez ratownika. Możliwych jest ponadto dużo innych scenariuszy, które w rzeczywistości mają przygotować użytkownika prawdziwego defibrylatora do właściwego działania w bardzo stresującej okoliczności. Kursy dotyczące obsługiwania tego typu sprzętów, mogłyby być przeprowadzane np. przez ratowników medycznych. Takie elektrody szkoleniowe są oferowane w wersji dla dzieci i dla dorosłych w cenie ok. 100 złotych.

Przy ich kupnie należy zwrócić uwagę na producenta danego defibrylatora a kupić je można w jakimkolwiek sklepie ze sprzętem medycznym, chociażby na nasze zamówienie.