Hotel Jarzębina w Dusznikach-Zdroju

Dla kogo jest przeznaczona mała trampolina oraz jakiego rodzaju ćwiczenia można by na niej robić?

Jeżeli jesteś aktywną osobą, na pewno chciałabyś uprawiać jakiś sport. Nie zawsze masz czas, aby wyjść na siłownię lub zwyczajnie pobiegać. Dziś w marketach są do kupienia różne domowe urządzenia, jakie dają możliwość ćwiczeń w dowolnej chwili.

Hotel Jarzębina w Dusznikach-Zdroju
Autor: ZnaneNieznane.pl
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Do takich urządzeń może należeć mała trampolina, która przyniesie domownikom ogromną ilość zabawy, ale także możesz wykorzystywać ją do ćwiczeń. Doskonale spisze się jako narzędzie do ćwiczeń dla osób, które nie preferują ćwiczenia w grupie lub dla osób, które nie posiadają czasu na zwykłe ćwiczenia na siłowni. Mając taką trampolinę w domu, nie trzeba dostosowywać swego czasu do uzgodnionych godzin. Trzeba zdecydować czy ćwiczenia na trampolinie mają pomóc zrzucić zbędny tłuszcz, czy też wzmocnić mięśnie. Skoki na trampolinie oparte są na trzymaniu równowagi statycznej oraz dynamicznej przez wykorzystanie amortyzującego materiału. Jeżeli co jakiś czas trenuje się na trampolinie, zmniejsza się ryzyko kontuzji.
Rodzinne zabawy na zdrowie!
Autor: istockphoto.com
Źródło: istockphoto.com

Mała trampolina jest idealnym narzędziem do specjalistycznej rehabilitacji u osób po uszkodzeniach łękotek, urazach dłoni czy stawu skokowego. Tego typu trampolinę można by używać na jakimkolwiek etapie przywracania do sprawności. Na tym urządzeniu bez trudu można by stopniować ciężkość ćwiczeń. Trampolinę należy wybrać jedynie znakomitej jakości. Najlepiej krajową, a nie chińską, jaka ma niestabilną konstrukcję oraz jest stworzona z materiałów o małej jakości. Podczas intensywnego korzystania z trampoliny surowce, z których została ona wyprodukowana muszą być najlepszej jakości. Trampolina do domu mogłaby posiadać specjalną kierownicę z rączkami, jaka zapewnia właściwą asekurację w czasie ćwiczeń.

Mata skoczni wykonana jest z wytrzymałego surowca, który zapewni najwyższą żywotność. Trampolinę można by ustawić na drewnianej podłodze i nie bać się, że porysujemy ją. Ma ona wykonane z gumy nasadki, które zapewniają przyczepność oraz chronią podłogę przed zarysowaniami.