ćwiczenia fitness

Najbardziej korzystny na niedobry humor jest ruch. Nie pozwól, żeby zawładnął Tobą syndrom leniucha, który ciągle narzeka

Narzekasz na nudę, a może brakuje Ci motywacji do działania? Nie martw się, zdarza się to każdemu, ważne jednak, żeby wyjść z tego stanu z podniesioną głową, aby walczyć z zastaną rzeczywistością. Jesteś przecież na dobrej drodze, aby właśnie o to powalczyć, lecz musisz sobie coś zaplanować, coś co zmotywuje Cię do działania i umożliwi zwalczenie wszelakich kłopotów.

trening fitness
Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Najgorsze, co się robi, to zamknąć się w domu i marudzić. Nie wychodzić do ludzi w ogóle być złym na cały świat. To naprawdę to nie jest dobry sposób, żeby poradzić sobie z własną frustracją. Takim podejściem nie dość, że zepsujesz swoje kontakty ze znajomymi, to jeszcze będziesz się gorzej czuł, bo możesz wierzyć lub nie, ale chowanie się w domu na jakiś czas, to zły prognostyk dla Twojej kondycji psychicznej. Po prostu, osoby, przebywające w domach zbyt długo i zaniedbują kontakty społeczne mogą cierpieć na fobie społeczne. To raczej normalne, nie jesteśmy maszynami i potrzebujemy kontaktu z innymi. A aktywność fizyczna, taka jak np. – do tańca – przynosi masę radości.

Nie da się tego ominąć. Nie musisz być nagle osobą, która zacznie wychodzić wszędzie i o każdej porze. Nie, nie przeginajmy, nie róbmy tak, że przejdziemy ostatecznie ze skrajności w skrajność. Najważniejsze jest zachowanie umiaru we wszystkim, także w jakości swojego życia. Bardzo istotne jest też, aby być człowiekiem aktywnym. Najgorsze to posiedzieć w domu i w nie ruszać się w ogóle. Twoje ciało nie będzie na to obojętne. Bardzo ważne jest, by spróbować poćwiczyć. Sport i rekreacja oferuje nam naprawdę wiele, trzeba podjąć tylko próbę, a z pewnością znajdziesz aktywność najlepszą dla siebie. Tu propozycje – http://www.ceneo.pl//Pilka_nozna.

Nie trzeba zaczynać przecież o jakichś skomplikowanych ćwiczeń. Rób to stopniowo, dopasuj stopień zaawansowania do swoich predyspozycji, a jeśli wejdzie Ci to w nawyk staraj się zwiększać trudność. Zobaczysz, jak Twoje ciało się rozrusza, a Ty nabierzesz chęci do życia. Zapomnisz o nudzie i braku motywacji. Może twoją nowa motywacją stanie się pokonywanie kolejnych barier – własnej niemocy. Tylko pamiętaj wszystko z umiarem, wszystko w swoim czasie. Nic na siłę, bo się zrazisz.