mała trampolina

Nie duże trampoliny – czy są one jedynie do zabawy dla naszych własnych maluchów?

Skakanie na trampolinie zazwyczaj kojarzy się nam z dzieciakami, chociaż tak naprawdę to osoby dorosłe częściej je wykorzystują, niż nasze pociechy. Istnieje niewiarygodnie sporo rodzai trampolin, istnieją większe oraz mniejsze, jednak nas dzisiaj będą interesować tylko te drugie, głównie ze względu na to, iż mają niewiarygodnie szerokie zastosowanie – dużo bardziej szerokie, niż ma możliwość się nam zdawać.
Stosowanie trampolin – w szczególności tych mniejszych rozmiarów – nie ogranicza się do tych dla dzieci, które spotykamy na przykład w czasie wizyty wesołego miasteczka, czy też tych, które my sami dla nich zakupujemy, a później stawiamy w swoim ogrodzie.

sztuki walki
Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com
mała trampolina
Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę mała trampolina (oferta mini trampolin) jest stosowana nie wyłącznie w rozrywce – od bardzo długiego czasu stosuje się je także w sporcie, lecz jeszcze nie tak dawno rzadko kiedy uważano je za „narzędzie typowo sportowe”. Teraz jednakże niewiarygodnie często słyszy się – szczególnie o kobietach – które to używają małych trampolin do ćwiczeń związanych z fitnessem. Jak się okazuje taka postać ćwiczeń bardzo pozytywnie oddziałuje na nasze ciało, przy okazji nie będąc aż tak mocno „wymagającym” sprzętem, jak chociażby podnoszenie ciężarów czy też nawet bieganie. Takiego rodzaju mała trampolina jak widać daje niesamowite efekty, każąc nawet i naszemu ciału działać, przy okazji nie domagając się od nas aż tak ogromnego wysiłku, jak to bywa często przy innych ćwiczeniach. Ile jednak taka trampolina może nas wynieść? Otóż wiele zależy od jej wymiarów i dodatków, jakie to są przy niej zwarte.

Bardzo dobrze znane naszym osobom trampoliny dla dzieci, które to posiadają wokół siebie ochronną siatkę, są zazwyczaj bardziej drogie średnio kosztując 500 złotych, w okresie gdy te sportowe zaczynają się nawet od 100 złotych.