masa

Obóz jeździecki jako szansa do dobrej zabawy i doskonałych wspomnień z wyjazdu

Organizatorzy prześcigają się w propozycjach umożliwiając dzieciom rozmaite obozy sportowe. Wakacyjny wyjazd powinien jednak wiązać się z zamiłowaniami, a przede wszystkim tworzyć szansę do dobrej rozrywki i świetnych wspomnień z wyjazdów.
Niedużo jest dziedzin pozwalających równocześnie czerpać radość z kultywowania sportu i kontaktowania się z doskonałym zwierzęciem i piękną naturą.

Jazda na koniu ma mnóstwo zalet, a główną z nich jest szansa przebywania z pięknymi i wytwornymi zwierzętami. Ich dobroczynny wpływ na człowieka jest bezsprzecznym faktem. Obozy jeździeckie posiadają tę wyższość, że dziecko przebywa w towarzystwie osób, które mają wspólne zamiłowania. Na takim obozie większą część czasu dzieci spędzają przy rumakach. Młodzi jeźdźcy uczą się siodłania, czyszczenia, karmienia, również słuchają wykładów o budowie i działania wierzchowca, odżywianiu, schorzeniach, dyscyplinach jeździeckich, lub sprzęcie. Instruktorzy pierwszego dnia rozpoznają umiejętności swoich podopiecznych, po czym dopasowują dobranego rumaka. Dzieci nawiązują koleżeństwa, przyjaźnie, które okazują się nierzadko być nadzwyczaj trwałymi. Znaczącą atrakcją każdego obozu konnego są wyjazdy w teren. Zasadniczym zamysłem takiego obozu jest nie tylko przygoda, lecz prawdziwe szkolenia w celu podwyższenia umiejętności jeździeckich.
masa
Autor: Ola PowerSport.pl
obozy jeździeckie
Źródło: http://pixabay.com
Jazda na koniu (więcej i więcej) ma tą wyższość, że dzięki kontaktom ze zwierzęciem, jazda na koniu to coś więcej niż normalny sport.

Wpływa ona świetnie nie tylko na nasze ciało, ale również na ducha. Warto też nadmienić o jej terapeutycznych właściwościach, co z pewnością oddziałuje na powodzenie tej dyscypliny.