gohero.pl

Półkolonie konne – doskonałe nie jedynie w okresie wakacji!

Kolonie, czy tak jak w naszym dzisiejszym wypadku – półkolonie, to Forma spędzania swojego wolnego czasu przeznaczona tylko dla osób do konkretnego roku życia, zależnego zazwyczaj od profilu danych kolonii, zazwyczaj jednak obejmująca osoby, które nie ukończyły jeszcze osiemnastego roku życia.

Powstało bardzo wiele rodzai półkolonii, my dzisiaj jednak skoncentrujemy się tylko na jednym ich rodzaju, czyli półkoloniach konnych.
gohero.pl
Autor: Diriye Amey
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele dzieciaków wręcz uwielbia konie – co więcej wiele z nich nawet marzy o tym, aby móc się nimi zaopiekować czy na nich jeździć, a najlepiej obydwie te rzeczy naraz. W obecnej chwili niewiarygodnie łatwo można urzeczywistnić to marzenie dzięki dość dużej liczbie szkółek jeździeckich, które każdego roku w okresie wakacyjnym czy ferii zimowych, „otwierają” swoje drzwi dla przyszłych potencjalnych „młodych jeźdźców”, oferując im spełnienie marzenia w postaci tak nazywanych „półkolonii”. Półkolonie konne różnią się trochę od bardziej tradycyjnych kolonii, w szczególności samym sposobem zakwaterowania – kiedy wyjeżdżamy na kolonie wybieramy się w to miejsce bardziej „na czas stały” – jesteśmy w ośrodku poprzez tak średnio dwa tygodnie, a później powracamy wraz z całą grupą do domu. Półkolonie trwają różnie, jednak w ciągu dnia zajmują one tak do sześciu godzin, po czym powraca się do swojego domu, aby kolejnego dnia ponownie przyjść no i powrócić o tej samej porze.

W taki sam sposób ma się konkretnie sprawa z tematem półkolonii konnych – najważniejszym zadaniem rodzica jest przywiezienie swojego dziecka na miejsce organizowanej półkolonii, no a potem odebrać je o określonej godzinie. programy takiego rodzaju półkolonii są bardzo różne, uzależnione od samej grupy wiekowej, dla jakiej są one przeznaczone.