waga

Rower jest zdrowym środkiem poruszania się po mieście oraz jest również pewnego rodzaju stylem życia

Znaczna większość ludzi w Polsce ma samochód. Używa go, żeby przykładowo dojechać do biura czy do sklepu. Jednak korki, w których stoimy powodują nasze nerwy, a spaliny zatruwają powietrze.

waga
Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com

Są tacy, którzy od jakiegoś czasu stosują filozofię zdrowego stylu życia. Nie przejawiają zainteresowania tym, by jeździć autami. Wolą funkcjonować aktywniej. Wiedzą, że sport jest niezwykle istotny. Szczególnie, jeżeli w biurze siedzą ciągle przy biurku. Wtedy tym bardziej zalecany jest ruch. Znaczny procent ludzi wybiera wtedy rower jako środek przemieszczania się do biura. Dzięki temu nie są grubi, nie mają problemów z cholesterolem oraz krążeniem. Codzienna jazda na rowerze pomaga nie wyłącznie zachować zdrowie, ale również wpływa pozytywnie na ochronę natury. Rowery są po prostu ekologiczne. Dzięki temu, że nie produkują spalin, to nie przyczyniamy się do zatruwania powietrza. I mówimy tu nie o jakimś tam miejscu na plancie, ale naszym mieście. Przecież jeżdżąc wozem po swoim mieście, zanieczyszczamy powietrze, którym oddychamy my oraz nasze smyki. Ponadto, dzięki rowerowi nie stoimy w korkach. Oszczędzamy własny czas oraz nerwy. Nasza droga do biura zawsze wynosi tyle samo czasu i nie trzeba się niepokoić, że się gdzieś spóźnimy. Nasz spokój wydaje się być przecież bardzo istotny. Szczególnie w czasach, gdy wszystko wokół zazwyczaj powoduje u nas nerwy czy irytację.

Jazda rowerem buduje też odporność organizmu. Nie straszne będą dla nas potem deszcze czy mrozy. Z pewnością się także nie rozchorujemy, ponieważ będziemy zaprawieni w boju.