masaże

Sport to samo zdrowie – tak twierdzi duża grupa dietetyków oraz ci, którzy tego typu aktywnością zajmują się bardzo często

Sport, który uprawiamy dla przyjemności, nigdy nie może przynosić bólu albo kontuzji. Powinno być odwrotnie – ruch powinien uruchamiać w naszym ciele endorfiny, zatem powinien przynosić nam zadowolenie.

masaże
Autor: Zwierzyniec Baltowski
Źródło: http://www.zwierzyniecbaltowski.pl/

bieganie
Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy człowiek musi wybrać sobie jakiś sport. Rzecz jasna nie mówimy o tym, by codziennie robić zabójcze treningi, ale by wstać z kanapy i rozruszać swe mięśnie. Lekarze alarmują, że dzisiejsi trzydziestolatkowie mają już tak duże problemy z plecami, jak w przeszłości miewali wyłącznie ludzie starzy i schorowani. To wszystko przez to, że dzisiaj wszyscy poddają się siedzącemu trybowi życia – w biurze przed laptopem, a w mieszkaniu przed telewizorem. Warto więc w końcu zniszczyć ten przeklęty krąg, wstać i iść…. na przykład biegać. Nie musi to być obowiązkowo ten typ sportu, możemy wybrać cokolwiek innego, ale bieganie wydaje się być zajęciem dla każdego. Nie jesteśmy zmuszeni zamawiać drogiego sprzętu lub płacić za jakiś karnet do klubu fitness. Wystarczą nam tylko wygodne buty i w drogę. Mamy możliwość biegać w spokojnym parku z muzyką w uszach. Należy rozpocząć bieganie od małych dystansów, ponieważ zbyt duża dawka ambicji na początku może się skończyć dla nas kontuzją. Szczególnie, jeżeli nigdy wcześniej nie ruszaliśmy się zbytnio.

Trzeba dać czas uśpionym mięśniom na przywyknięcie się do wysiłku. Dlatego z rozwagą trzeba na początku biegać króciutkie odcinki wokół osiedla. Nie mamy zamiaru przecież zakończyć miłej przygody z ruchem po pierwszym dniu z kontuzjowanym mięśniem.