Mięśnie, forma

W jaki sposób leczyć urazy oraz kontuzje jakie powstały w czasie aktywności sportowej, metody i sposoby na ich zapobieganie.

Sport to samo zdrowie – to hasło każdy z nas mógł usłyszeć setki jeżeli nie tysiące razy. Faktycznie aktywność sportowa ma bardzo duże znaczenie dla utrzymania odpowiedniej formy, kondycji i zdrowia.

Kontuzje sportowe
Lecz biorąc się za uprawianie jakiegoś sportu należy być świadomym tego, że przeważnie wiązać się to może z ryzykiem pojawienia się jakiejś kontuzji lub urazu. Z tego też powodu zawsze, kiedy ktoś się weźmie za uprawianie jakiegoś sportu, powinien pamiętać o kilku ważnych sprawach, jakie sporo mogą ograniczyć możliwość pojawienia się urazu. Przede wszystkim trzeba zadbać o dobrą rozgrzewkę i rozciągnięcie, odpowiednio przygotowane mięśnie i ścięgna będą znacznie bardziej odporne na urazy. Oprócz tego należy pamiętać o założeniu odpowiedniego ubioru – liczne kontuzje sportowe pojawiły się dlategowzięły się właśnie z tego, że ktoś włożył na nogi niewłaściwe obuwie albo zapomniał założyć kasku czy ochraniaczy. Ważne jest również to, aby trenować z umiarem i rozsądkiem, nie należy zbytnio forsować tempa, a systematycznie podnosić poziom wytrenowania.

Wielu ludzi uważa biegi za jeden z najzdrowszych sportów, a w rzeczywistości jest on dość kontuzjogenny. W czasie biegu mocno obciąża się mięśnie i stawy. Jeśli zlekceważy rozgrzewkę czy też zbyt forsownie zacznie się trenować, to rezultatem tego może być jakiś bardziej lub mniej przykry uraz.

Medycyna sportowa – Wrocław
Najczęściej występujące kontuzje biegaczy, to nadwyrężenia mięśni, zapalenia ścięgien, zwichnięcia stawów i zerwania więzadeł.
Autor: KEEN

Pierwsze wymienione przeważnie będą wynikać ze zbyt forsownego trenowania, reszta z niewłaściwej techniki, złego obuwia czy też zbyt słabych mięśni. Większość urazów da się skutecznie zaleczyć, choć czasami będzie to wymagało pewnego czasu na rehabilitację i odpoczynek, jednak niektóre wymagać będą bardziej zaawansowanych zabiegów. Przeprowadzaniem tego typu operacji i późniejszą rehabilitacją po nich zajmuje się na przykład medycyna sportowa wrocław, doświadczeni specjaliści z całą pewnością dadzą sobie radę z najtrudniejszymi przypadkami.
Więcej informacji profesjonalne rozwiązania