akrobatyka

Wolny dzień – jak go spędzić? Na które aktywności fizyczne najlepiej się decydować się zimą, a na jakie latem?

Wolny czas – z biegiem czasu mamy go na ogół coraz mniej – choć też do jakiegoś momentu. Chodząc do szkoły – podstawowej czy też gimnazjum – mamy dla siebie zazwyczaj całe popołudnia. Spędzamy je, realizując swoje hobby, spotykając się z przyjaciółmi, grając w gry komputerowe, lub też na aktywności fizycznej. Później, kiedy stajemy się licealistami, wszystko się zazwyczaj zmienia.

Różne sporty
Autor: Errea Republic
Źródło: Errea Republic

Mamy coraz mniej wolnego czasu. Natomiast dla dorosłego człowieka, który pracuje, ma rodzinę, a zwłaszcza małe dzieci, wolna chwila to prawdziwy rarytas. Jeżeli uda się w ciągu tygodnia znaleźć kilka godzin dla siebie, na przejrzenie gazety czy też popływanie w basenie – możemy być naprawdę zadowoleni. W końcu nie zawsze mamy taką możliwość – często przecież brakuje nam nawet czasu na spokojny sen.

Dlatego też, gdy już raz na jakiś czas trafi się nam wolny dzień, dobrze go wykorzystajmy, nie zmarnujmy. Zróbmy wszystko co możliwe, by spożytkować wolny czas na radości i uszczęśliwianie innych osób. Co na przykład możemy robić? Nauczyć się nowego sportu jak kalistenika!

Wiele osób prowadzi na co dzień siedzący tryb życia. Dla naszego organizmu jak najbardziej nie jest to zdrowe ani pożyteczne. Niemniej co robić, gdy czasu na aktywność fizyczną brak? Trzeba go rzecz jasna wygospodarować. Wynieśmy rowery z piwnicy, zabierzmy żonę i dzieci i udajmy się na wycieczkę po naszej okolicy. Możemy zabrać ze sobą koc, coś do jedzenia oraz badminton i zorganizować przy okazji piknik.

Wyjście na sanki zimą
Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com

Zimą zaś wybierzmy się na sanki (tutaj|więcej|patrz|zerknij – http://www.e-sezon.pl/sanki-dla-dzieci/ ), łyżwy albo basen. Tego rodzaju rozrywki są dostępne dla każdego, a dają wiele radości i mają dla nas niesamowicie korzystne skutki. Ponadto dobrze byłoby, gdyby także w naszych latoroślach udało nam się rozwinąć zamiłowanie do aktywności fizycznej – sportowa zima w mieście. Na pewno podziękują nam one za to za kilkanaście czy też kilkadziesiąt lat, gdy w przeciwieństwie do innych rówieśników nie będą miały problemów ze stawami ani z kręgosłupem.

Nie spędzajmy czasu zatem w domu. Jest przecież tyle możliwości, z których można skorzystać. Rower, pływanie, wrotki, spacery, gra w piłkę – możliwości jest naprawdę wiele. Trzeba mieć tylko więcej chęci. No i rzecz jasna liczy się nasza własna wyobraźnie i zaangażowanie. Dzięki ciekawym pomysłom, nawet w zwykłym miejscu i bez specjalnych atrakcji można spędzić wolne chwile naprawdę fantastycznie.