maraton

Jak zadbać o dobrą formę, zanim przyjdzie lato?

Sezon wiosna – lato 2014 można uznać za rozpoczęty, mimo iż kalendarzowa wiosna jeszcze do nas nie zawitała. Słońce zagląda nam do okien, ciepłe powietrze wywołuje uśmiech na twarzach, a my – zmotywowani tym faktem – mamy chęci do działań i ruchu na świeżym powietrzu. Dobrze, jeżeli już w tej chwili pomyślimy o nadchodzącym lecie i zatroszczymy się o ciało i sprawność fizyczną.
Panowie mogą udać się na pobliski stadion by dać upust swym emocjom. Futbol stale cieszy się w Polsce popularnością i nawet „średnie” wyniki naszej reprezentacji nie zniechęcają fanów piłki. Z racji tego, że na murawie nie będzie nam dane zobaczyć nigdy tych samych, powtarzających się akcji – każde wyjście drużyny na murawę to dla nas wielka niewiadoma i w pewnym sensie bardzo ciekawy spektakl.

jogging na plaży
Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Klimat panujący we wspomnianych klubach miejskich czy też na wsiach służy wypadom i integracji mieszkańców. Poza tym, jeśli chcemy zacząć grać, nie musimy posiadać sporych pieniędzy na sprzęt czy też warsztaty. Dobrze widziane są dobre buty i chęci. A buty są najważniejsze, i to nie tylko ze względu na komfort, ochronę i bezpieczeństwo nóg. Rodzaj butów, ich kształt a także materiał z którego zostały wyprodukowane ma również odbicie na jakości naszej gry. Chociaż żaden but piłkarski nie jest wyposażony w „celownik”, należycie dostosowane do stopy obuwie będzie pomocne na trawie, w konsekwencji czego poprawi znakomitość podań i uderzeń. Buty muszą więc być przede wszystkim wygodne i dobrze „leżeć” na stopie.

Kobiety natomiast, odkryły przyjemność w joggingu, co widać o każdej porze roku. W tej dyscyplinie sportu również podstawą są buty (to nasza jedyna inwestycja) i na nich nie należy oszczędzać. Właściwie dobrany but będzie chronił ścięgna oraz stawy. Resztę ubioru musimy dobrać do pogody czy stylu jaki preferujemy. Zachowana witalność i zdrowie, najbardziej przemawiają za tym aby ruszyć przed siebie.

Poszukując butów do piłki czy joggingu najlepiej będzie gdy zdecydujemy się na poświęcenie temu zajęciu trochę czasu. Sklep lub hurtownia obuwia sportowego umożliwi nam przymiarkę i prawidłowe dopasowanie buta do stopy. Nie zapominajmy – odpowiednio dobrane buty to podstawa!